AUSTĖJAS: “TIKSLAS ATSISTOTI ANT KOJŲ”. PADĖKIME PASIEKTI ŠĮ TIKSLĄ KARTU!

2019-02-25

Prašome pagalbos finansuojant Austėjui intensyvią mėnesio reabilitaciją Palangoje su minėtomis procedūromis: 

Suma 3000 Eur.

Austėjo istorija:

Beveik prieš penkerius metus į mus kreipėsi 15-mečio Austėjo, nuo gimimo sergančio cerebriniu paralyžiumi, šeimos nariai, su prašymu padėti berniukui išvykti į intensyvios reabilitacijos gydyklą ,,Adeli” centre Slovakijoje.

Po intensyvių treniruočių  berniukas pirmą kartą atsisėdo ir sugebėjo nelaikomas vienas pasėdėti.

Mes buvome jau 15 įstaiga, į kurią buvo kreiptasi pagalbos. Visur jiems buvo ištartas trumpas beviltiškas ,,ne“. Negalėjome ir mes pasakyti ,,ne”. Mums surinkus ir paaukojus tuomet 9000 Litų, berniukas išvyko į Slovakiją ir parvyko su akivaizdžiais šios terapijos rezultatais. Tačiau, pasak Austėjos mamos, „svarbiausia buvo  ne tik pagerėjusi fizinė būklė, bet ir emocinė, kad berniukas pradėjo tikėti, kad galima jam padėti, kad jis nėra vienas paliktas su savo negalia, pradėjo labiau pasitikėti savimi, kovoti už savo sveikatą.”

Šiais metais Austėjui bus jau 20 metų, jis mokosi 12 klasėje Jurbarko gimnazijoje (mokslas dėl jo fizinės būklės vyksta namuose), ypatingai žavisi istorija, biologija ir chemija, ir  pradėjo savarankiškai studijuoti Rytų Filosofiją.

Fizinė Austėjo sveikata, deja, reikalauja nuolatinių, intensyvių pastangos tam, kad palaikyti esamą būklę (pasiektus rezultatus intensyvios reabilitacijos Adeli centre metu) ir judėti į priekį.

Ypatingai jam reikalingos intensyvios kinezioterapijos treniruotės, kurių metu:

  • tempiami raumenys ir sausgyslės, kad jis galėtų ištiesti kojas (kojos yra sulenktos beveik 90 laipsnių kampu ir jų, dėl įtampos ir sutrumpėjusių sausgyslių, jis negali ištiesti)
  • mokinamasi vaikščioti;
  • treniruojama koordinacija;
  • mokinamasi savarankiškų veiksmų, kaip pvz. apsiversti ant šono, sėstis, ar susišukuoti).

Austėjui būtini ir masažai raumenų atpalaidavimui (kūnas yra toks įtemptas, kad neįmanomos treniruotės, gali būti rimtų sužeidimų), taip pat ergo terapija rankoms ir pirštams, kad jos lavėtų ir galėtų labiau jo klausyti kasdieninėje veikloje…

Tai yra svarbiausios pagrindinės procedūros, kurias Austėjas išbandė procedūrų reabilitacijos centre Palangoje ir buvo įsitikinta jų efektyvumu ir reikalingumu.

Deja, šių procedūrų ligonių kasos nekompensuoja. Dėl Austėjo   fizinės būklės (ypatingai dėl neištiesiamų kojų ir įtempto kūno bei amžiaus) vienas suaugęs asmuo nesusitvarko, reikalinga dviejų asmenų pagalba. Berniuko šeimos nariai kiek galėdami stengiasi padėti, bet neišgali vieni įpirkti šių procedūrų. Kadangi patys turi finansuoti tiek lydinčių asmenų pagalbą, tiek procedūras namuose (šeimos nariai stengiasi, kad bent 7 kinezioterapijos treniruotės, masažai  per mėnesį būtų atliekami namuose), tai suteikti Austėjui profesionalią reabilitaciją finansiškai nebepajėgia.

Austėjas, kartu su savo šeimos nariais labai prašo:

Pagalbos finansuojant Austėjui intensyvią mėnesio reabilitaciją Palangoje su minėtomis procedūromis: prašoma 3000 Eur suma.  

Kaip Austėjo šeima rašo, po ,,Adeli”  po intensyvių treniruočių  berniukas pirmą kartą atsisėdo ir sugebėjo nelaikomas vienas pasėdėti.

Tai buvo didžiulis pasiekimas ir tai įvyko visų mūsų pagalba!

Sekantis tikslas – atsistoti ant savo kojų! Padėkime pasiekti šį tikslą kartu!