Pagalba Ukrainos vaikams, sergantiems diabetu!

2020-11-14

Pagalbos šauksmas nei tautybės, nei rasės, nei sienų neturi

Kaip jaustis tėvams, kurie išgirsta diagnozę, kad jų vaikas serga nepagydoma liga? Cukrinis diabetas – liga, kuri net ir šiuolaikinės medicinos laikoma neišgydoma. Ja sergantis gyvena, tačiau truputis kitaip ir kasdienybė tampa nuolatiniai adatų dūriai matuojant cukraus kiekį kraujyje bei leidžiant insuliną. Norint suleisti reikiamą kiekį gyvybiškai būtino insulino, per dieną kraują iš piršto tenka imti iki 20 kartų.

Diagnozė tampa, deja, ne tik fizine, bei ir finansine našta. Tik prieš keletas metų Lietuvoje buvo pradėtos kompensuoti insulino pompos bei diagnostinės juostelės. Deja, tai, kuom pagaliau džiaugiasi mūsų šalies mažieji ligoniukai, kai kurių šalių vaikai dar negali pasigirti.

Mus pasiekusios istorijos itin palietė širdis, tikime, kad ir Jūsų nepaliks abejingais nuoširdžios tėvų eilutės, atskriejusios iš netolimos Ukrainos, nes tiesiama pagalbos ranka valstybinių sienų neturi, o ypač, kai kalbama apie vaikų sveikatą.

Visas istorijas sieja ta pati vaikų liga – diabetas. Visus vaikus jungia ta pati kasdienybė: adatų dūriai į pirštuką, visus tėvelių – tas pats rūpestis: padėti savo vaikams.

Labdaros ir paramos fondas “Vilties liepsna” inicijuoja projektą, skirtą padėti Ukrainos vaikams, sergantiems diabetu

Projekto tikslas:

Rinkti lėšas diabetu sergančių vaikų taip reikalingai Freestyle Libre“ sistemai– 1 skaitytuvą ir 4 sensoriai. Ši sistema Ukrainoje vaikams nekompensuojama.

Projekto biudžetas: 1500 Eur (5 vaikai po 300 Eur.)

Projekto laikotarpis:  I etapas nuo 2019.11

Dabartinė situacija ir vaikų istorijos:

  • SVIATOSLAVAS (9 metai) iš Zaporožės: diabetu serga beveik 5 metus. Šeimoje, auga dar jaunesnė berniuko sesė, vyresnėlė, deja, mirė nuo galvos auglio prieš daugelį metų, tik netekties žaizda taip ir neužsitraukė. 
  • NIKITA (11 m.) ir MAKSIMAS (5 m) iš Donecko, abu serga 1 tipo cukriniu diabetu.
  • JEKATERINA iš Lubino apskrities augina, 3 vaikus: vyresnėlei šešerių metų mergaitei  nuo trejų, ir jau pagrandukui –  1,6 metų  nuo 11 mėnesių nustatyti diabetas.

Visi vaikų tėveliai kenčia finansinį nepriteklių ir labai prašo padėti palengvinti vaikučių skausmingą kasdienybę: su „Libre“ sensoriais nebereikėtų durtis pirštukų bent 2 mėnesius ir jie per tuos 2 mėnesius išvengtų kiekvienas po 560 dūrių į pirštukus. Per tuos du mėnesius tėvai galėtų suprasti, koks maistas kaip veika cukrų, pagal tai reguliuoti mitybą ir keisti insulino dozes.

Šią „Libre“ sistemą Lietuvoje naudoja apie 80 proc. vaikų. Mažieji ukrainiečiai gali tik pasvajoti…

Padėkime šiems vaikams – leiskime jų mažiems pirštukams nors keletą mėnesių nepajusti adatos dūrių.