Būreliai vaikams!

2021-01-07

Ilgalaikė paramos akcija –  PADOVANOK sunkumų turinčiose šeimose  augančiam vaikui būrelį ar reikalingą sveikatai terapiją

Projekto laikotarpis 2023/2024 mokslo metai

Numatoma skiriama suma vienam vaikui  – nuo 400 iki 600 EUR (mokslo metams)

Baigiasi pamokos, suskamba skambutis. Klega vaikai skubėdami į namus ir būrelius… bet ne visi…

Vaikai, augantys soc. jautrioje aplinkoje patiria daug nusivylimų, jaučiasi nesaugūs ir nereikalingi savo namuose.. Tad skubėti telieka į dienos, dar kitiems-  į krizių centrus. Tokie centrai vaikams tikras išsigelbėjimas nuo liūdnos kasdienybės- juose jie ne tik pavalgo, paruošia pamokas, bet sulaukia ir specialistų pagalbos.

Tačiau nemažiau svarbus yra ir vaikų užimtumas, kurio nebuvimas skatina didesnių socialinių, psichologinių problemų bangą. 

Ugdyti jų socialinius įgūdžius bei užtikrinti jų laisvalaikį padedant jiems tobulėti, ir tapti  socialiai atsakingesniems , siekiant eliminuoti tokius socialinės rizikos faktorius, kaip narkotikų, psichotropinių medžiagų bei alkoholio vartojimą, „gyvenimą gatvėje“, nusikalstamą veiką ir kt.

Pasitarus su šių centrų darbuotojais, o taip pat išgirdus vaikų prašymus mes kviečiame tapti vaiko globėju, padovanojant vaikui prasmingą laisvalaikį- šokių, sporto ar meno būrelį. Daugelis šių vaikų gyvena su globėjais ar seneliais, jie, deja, negali išleisti savo globotinių į būrelius, nupirkti reikiamus batus, todėl daugelis šių vaikų, o ypač paauglių neina į būrelius.

Ugdykime vaikus kartu!  Tegul vaikai turi, kur skubėti po mokyklos, tegul dega jų akys smalsumu ir pirmosios sėkmės džiaugsmu.

Nelikime nuošalyje. Šio projekto metu Jūsų aukų dėka:
  • šilutiškis 16- metis Matas, paliktas tėvelių, augantis tik su seneliu,  lanko krepšinio treniruotes, o taip pat buvo padovanota  jaunuoliui reikiama krepšiniui apranga;
  • šilutiškis 10-metis Arnas, gyvenantis su močiute, jau metus lanko karate;
  • vilnietė 7 -metė Inga, turinti raidos sutrikimą, jau penktus metus lanko jos sveikatai reikalingą baseiną;
  • šilutiškė 10-metė Gustė, gyvenanti tik su močiute lanko sportinius šokius;
  • kaunietė Mildutė, auganti daugiavaikėje šeimoje jau devintą vasarą vyksta į smuikininkų profesionalų stovyklas bei konkursus;
  • kaunietis Tautvydukas, kuriam jau 10 metų, turintis retą imunodeficito ligą, nuo pat gimimo gauna paramą taip reikalingai berniuko sveikatai.

Nepaprastai smagu matyti, kaip ugdosi ir stiebiasi vaikučiai, tegul jų gretos auga.

Sėkmės istorija:

Atsisveikinus su Martyna, augančia soc. jautrioje aplinkoje , kuri šiais metais baigė mokyklą, o kartu ir muzikos mokyklą, kurią dovanojome jai penkerius metus, mergaitė rašė: „esu nepaprastai dėkinga už Jūsų fondo paramą man.  Ši pagalba man buvo labai svarbi Jūsų fondo dėka aš galėjau pabaigti Ukmergės muzikos mokyklą ir gavau galimybę įgyvendinti savo svajonę, studijuoti VDU Muzikos akademijoje, muzikos teorijos ir pedagogikos katedroje. Linkiu, labdaros ir paramos fondui ,,Vilties liepsna“ Ilgiausių Metų!“